Theatres des Vampires

Strona Sojuszu - Theatres des Vampires


#1 2006-05-10 17:39:41

andsut

Gość

Idealna obrona ?

Tak sobie myślę...

My się ewentualnie rozwijamy a inni nam się przypatrują i już się cieszą, że im farmy rosną. Jedyna dobra obrona to nieopłacalność ataku czyli mało surowców.

Teraz dwa wnioski:


1. Może rozwijać się cyklicznie tj. powiedzmy jednego tygodnia wszystko co wyprodukowane wszyscy wysyłamy powiedzmy 50% zarobku (lub limit ilościowy) do wyznaczonego gracza. Potem następny... itd.

Albo można to robić w parach graczy o podobnych siłach punktowych ? Dzięki temu u gracza "akualnie zasilanego" można szybko stworzyć obronę lub flotę (lub cokolwiek) a w następnym tygodniu nie będzie on składował u siebie surowców i będzie nieatrakcyjnym celem napadu. Druga zaleta to bardziej równomierny rozwój sojuszu.

Śledzący nas szybko się nie połapią.

2. Idealej obrony nie ma ale... może stworzyć sobie jeden "bunkier" najlepiej na dalekiej kolonii z obroną mocniejszą (i bez surowców) z portalem sojuszniczym i mocną kopalnią deuteru, gdzie by można zagrożone floty słabszych graczy przechowywać ?

P.S. W przyszłym tygodniu biorę urlop od wtorku.

 

#2 2006-05-10 23:33:54

andsut

Gość

Re: Idealna obrona ?

Jeszcze jedno - najwięcej strat jakie ponosi sojusz to straty Louisa - ktoś go chyba chce sfarmić.....
Czas zacząć myśleć jak sojusz a nie jak kuba indywidualistów. Wszyscy za jednego - jeden za wszystkich.

Wnioski:
1. Louis może rozwijać obronę do 3 - 6 tys. jednostek różnych i zobaczyć czy wróg nie zaatakuje go 3 razy silniejszy.
2. Louis może z jednej ze swych oddalonych kolonii zrobić swoją najważniejszą planetę i sprawdzić, czy wróg go nie odnajdzie.
3. Louis może się poddać i przestać się rozwijać... wspierając zastępcę być może lub nikogo.


Jestem za rozwiązaniem 1. lub 2. - dlatego od jutra do odwołania (przez Louisa) wstrzymuję swój rozwój i wszystkie środki przekazuję Louisowi.

 

#3 2006-05-10 23:34:13

andsut

Gość

Re: Idealna obrona ?

Kto jest za - kto pójdzie w moje ślady ?

 

#4 2006-05-11 13:18:32

Louis

Administrator

759904
Skąd: Olkusz
Zarejestrowany: 2006-04-15
Posty: 329001
Punktów :   -1 

Re: Idealna obrona ?

Wiesz co? Właśnie robię punkt 2 tylko że współżędnej tej planety nie podam nikomu bo jakby ktoś odszedł z sojuszu to by mógł komuś wygadać. A tobie dam może range Caritas Polska? Ale za surowce i tak dzięki!


"Kiedy myślę i nic nie wymyślę, to myslę sobie po co ja tyle myślałem, żeby nic nie wymyślić. Przecież mogłem nic nie myśleć i tyle samo bym wymyślił." ks. Jan Twardowski "Niecodziennik cały"

Offline

 

#5 2006-05-11 14:25:39

andsut

Gość

Re: Idealna obrona ?

Za rangę Caritas dziękuję (może raczej jakiś przydomek).

A surowce jak będę miał to będę słał (dziś wieczorem następna tura) - do odwołania przez ciebie.

 

#6 2006-05-11 20:23:26

Louis

Administrator

759904
Skąd: Olkusz
Zarejestrowany: 2006-04-15
Posty: 329001
Punktów :   -1 

Re: Idealna obrona ?

Nie wysyłaj na główną planete bo każdy głupi wie że na głównej jest najwięcej surowców! Jutro ci podam namiary na inną planete bo teraz nie mam czasu.


"Kiedy myślę i nic nie wymyślę, to myslę sobie po co ja tyle myślałem, żeby nic nie wymyślić. Przecież mogłem nic nie myśleć i tyle samo bym wymyślił." ks. Jan Twardowski "Niecodziennik cały"

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.realfootbal.pun.pl www.pedagogikawskiz.pun.pl www.necrosis-ashamani.pun.pl www.czarnakompania.pun.pl www.hogwart-harrypotter.pun.pl